Втілення проекту "Я МАЮ ПРАВО" на Шосткинщині

     З метою підвищення правової свідомості українців та інформування громадян щодо використання та захисту їхніх прав у повсякденному житті стартував загальнонаціональний правопросвітницький проект  Міністерства юстиції України «Я МАЮ ПРАВО!».

           В рамках проекту проводиться інформування громадян та надання практичних рекомендацій щодо захисту прав за найбільш актуальними напрямами.

           Поширення знань та освітня місія сприяє залученню громадян до правової активності та правосвідомої поведінки.

          Реалізація проекту відбувається шляхом об’єднання зусиль  та інфраструктури Уряду, органів Міністерства юстиції, системи надання безоплатної правової допомоги, міжнародних партнерів та інших зацікавлених сторін.

         Старт проекту відбувся 7 червня 2017 року. Проект презентовано Павлом Петренком та директором  USAID  Уейдом Уорреном в Кабінеті Міністрів України. Тривалість проекту становить 3 роки (2017-2019 роки).

         До географії проекту віднесено всі міста України, включаючи віддалені селища, де функціонують центри та бюро системи надання безоплатної правової допомоги.

    Саме в рамках проекту 5 вересня 2017 року відбувся черговий виїзд «мобільних точок доступу» до системи безоплатної  вторинної правової допомоги, що працюють в межах загальнонаціонального проекту «Я МАЮ ПРАВО» до с.Гамаліївка та смт Вороніж Шосткинського району. Загалом спеціалісти проконсультували 17 осіб: у Гамаліївській сільській раді – 2 громадян, у Воронізькій селищній раді – 15 громадян. Серед питань, з якими найчастіше зверталися до представників «мобільних точок доступу» до системи БВПД: нарахування пенсій; спадщина; оскарження судових рішень; стягнення матеріальної шкоди.