35-та річниця Чорнобильської катастрофи
Цього річ, 26-го квітня, минає 35 років, як на четвертому енергоблоці Чорнобильської атомної електростанції сталася катастрофа планетарного масштабу, яка є найбільшою за всю історію ядерної енергетики, як за кількістю загиблих і потерпілих від її наслідків людей, так і за економічними збитками.
Відлуння цієї трагедії відчувається і зараз, а значить ми маємо гідно вшанувати тих, хто поклав своє життя або віддав своє здоров’я за те, щоб ми сьогодні могли спокійно жити і розбудовувати нашу власну державу.
26 квітня – День Чорнобильської трагедії і Міжнародний день пам'яті жертв радіаційних аварій та катастроф, що був запроваджений у вересні 2003 року. Це день, який назавжди змінив історію Чорнобильської АЕС. День, який сколихнув увесь світ та змінив ставлення до використання мирного атома. День, який змінив долі сотень тисяч людей.
Аварія на ЧАЕС світовим співтовариством визнана найбільшою техногенною катастрофою в історії людства. «Чорнобиль» - слово, яке у кожного українця викликає сильні емоції.
У день 35-тих роковин аварії на ЧАЕС ми низько схиляємо голови перед пам’яттю наших співвітчизників, які заплатили своїм життям заради приборкання Чорнобильського «монстра», хто ціною свого життя захистив мирне майбутнє наступних поколінь.
Сьогодні зі словами щирої вдячності ми звертаємося до ліквідаторів-чорнобильців, що пройшли через пекло Чорнобильської АЕС, і поклали своєї сили та здоров’я задля ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС.
Кожен чорнобилець є прикладом мужності і відваги для всіх з нас.
І сьогодні, згадуючи пекельний день 26 квітня 1986 року, ми повинні зробити все, аби не допустити повторення ядерної катастрофи і, як ніколи, дбати про безпеку своєї країни.