День Державного Гімну України
10 БЕРЕЗНЯ – ДЕНЬ ДЕРЖАВНОГО ГІМНУ УКРАЇНИ
Сьогодні, 10 березня, у нашій державі відзначають День Державного Гімну України, відзначення якого затверджено Кабінетом Міністрів України 7 грудня 2021 року.
Ця дата обрана не випадково.Саме 10 березня 1865 року в польському Перемишлі вперше прозвучав твір композитора Михайла ВЕРБИЦЬКОГО на слова поета Павла ЧУБИНСЬКОГО «Ще не вмерла Україна».Історія створення українського гімну сягає осені 1862 року, коли український етнограф, фольклорист та поет Павло Платонович ЧУБИНСЬКИЙ написав вірш «Ще не вмерла Україна», якому у майбутньому став національним, а згодом і державним гімном українського народу.У 1917—1920 роках «Ще не вмерла Україна» став одним з державних гімнів Української Народної Республіки та Західноукраїнської Народної Республіки. Також, «Ще не вмерла Україна» ЧУБИНСЬКОГО і ВЕРБИЦЬКОГО наряду з «Вічним революціонером» ФРАНКА та ЛИСЕНКА, у виконанні хору СТЕЦЕНКА, лунали під час проголошення Акту Злуки у 1919 році. А в 1939 році «Ще не вмерла Україна» затверджений гімном Карпатської України.
15 січня 1992 року Верховна Рада України затвердила музичну редакцію гімну. 6 березня 2003 року ухвалено закон, який офіційно закріпив слова та музику Гімну України. 7 грудня 2021 року Кабінет Міністрів України ухвалив рішення щорічно відзначати 10 березня як День Державного Гімну України.
Сьогодні Державний Гімн звучить на офіційних заходах і церемоніях, на спортивних змаганнях та публічних зборах, діти співають гімн України, переховуючись у бомбосховищах, під час ракетних обстрілів ворогом, а Захисники і Захисниці – на передовій, Гімн України залишається не лише музичним символом, а й виразом національної ідентичності, незламності та прагнення до свободи. Адже коли звучить Гімн, ми всі єдині!