Чи можна подати документи для призначення субсидії на найм житла, якщо наймодавець перебуває за кордоном

Чи можна подати документи для призначення субсидії на найм житла, якщо наймодавець перебуває за кордоном?

Так. У разі, коли внутрішньо переміщені особи, які мають намір отримати субсидію на найм житла, та власники житлових приміщень, які надають житлові приміщення для тимчасового проживання, фізично перебувають у різних населених пунктах, документи про призначення виплати можна подати дистанційно в електронному форматі через вебпортал електронних послуг ПФУ. Наймач у власному кабінеті на сайті вносить необхідну інформацію в онлайн-форму заяви та договору найму, долучає копії документів (за бажанням) та зберігає сформовані документи. Після цього заява та договір стають доступними для перегляду та підпису в особистому кабінеті наймодавця. Він підтверджує правильність внесених наймачем відомостей до заяви, договору найму і підписує (накладає кваліфікований електронний підпис – КЕП).

Наразі внутрішньо переміщені особи можуть скористатися новим інструментом підтримки від держави – субсидією на оренду житла. Найшвидше подати документи на оформлення субсидії можна онлайн. Алгоритм дій наступний: ● авторизуйтеся в особистому кабінеті електронних послуг Пенсійного фонду за допомогою КЕП і натисніть кнопку “Увійти”; ● у лівому боковому меню “Комунікації з ПФУ” оберіть вкладку “Заява про надання субсидії на оплату вартості або частини вартості найму”; ● у наступному полі оберіть вікно “Первинне заповнення Заяви про надання субсидії на оплату вартості або частини вартості найму наймачем”; ● заповніть онлайн-форму заяви; ● зазначте дані для формування договору оренди житла і зазначте житлові послуги, які будуть використовуватись, поставивши відповідні позначки; ● після заповнення онлайн-форми надайте згоду на передачу та обробку персональних даних; ● на екрані у сусідніх вкладках з’явиться згенерована екранна форма Заяви про надання субсидії на найм житла та Примірного договору найму (оренди) житлового приміщення. Документи необхідно переглянути та натиснути кнопку «Зберегти»; ● після цього документи набувають статусу “Очікує підпису”; ● наймодавець має перевірити свої дані, за потреби, відредагувати їх, додати необхідні документи, зберегти та накласти КЕП. Таким чином, наймодавець підписує Заяву та Договір; ● вам також потрібно підписати відповідні документи, використавши свій КЕП; ● електронні документи з накладеними КЕП передаються в Пенсійний фонд. Статус надісланих документів можна перевірити в розділі “Мої звернення”.

Як розраховується розмір субсидії та як її оформити – дивіться у відео. Більше про Зимову підтримку – на сайті e-aid.diia.gov.ua