ЗНО на 2022 рік
Відповідно до наказу МОН, кожен зареєстрований учасник має право за рахунок коштів державного бюджету пройти тести щонайбільше з п’яти навчальних предметів.
Загалом зовнішнє незалежне оцінювання відбуватиметься з тринадцяти навчальних предметів: українська мова, українська мова і література, історія України, математика, математика (завдання рівня стандарту), біологія, географія, фізика, хімія, англійська мова, іспанська мова, німецька мова, французька мова. ЗНО з математики (завдання рівня стандарту) здійснюється лише для проведення ДПА (результат тільки за шкалою 1-12 балів); результати зовнішнього оцінювання з математики (завдання рівня стандарту) за рейтинговою шкалою 100-200 балів не встановлюються.
Якщо учасник /учасниця бажатиме скласти більше п’яти навчальних предметів, він/вона зможе зробити це за кошти фізичних і юридичних осіб.
Переклад завдань сертифікаційних робіт з історії України, математики (завдання рівня стандарту), математики, біології, географії, фізики, хімії здійснюватиметься кримськотатарською, молдовською, польською, російською, румунською та угорською мовами.
Реєстрація на ЗНО-2022 розпочнеться в лютому 2022 року. ЗНО-2022 проводитиметься з 23 травня до 15 липня 2022 року.
Для вступу до закладу вищої освіти (ЗВО) для навчання за освітньо-кваліфікаційним рівнем бакалавра абітурієнт має подати сертифікати ЗНО з трьох конкурсних предметів (двох – у випадку проведення творчого конкурсу). Якщо ж як конкурсний предмет встановлено іноземну мову, вступник матиме право подавати сертифікат ЗНО однієї з іноземних мов (англійська, німецька, французька або іспанська) на власний розсуд.
Результати зовнішнього оцінювання із чотирьох навчальних предметів зараховуються як результати державної підсумкової атестації (за шкалою 1–12 балів) за освітній рівень повної загальної середньої освіти для учнів (слухачів, студентів) закладів загальної середньої освіти, професійної (професійно-технічної), вищої освіти, які в 2022 році завершують здобуття повної загальної середньої освіти:
- українська мова (усі завдання сертифікаційної роботи) або українська мова і література (субтест «Атестаційні завдання»);
- математика (за підсумками виконання сертифікаційної роботи з: математики (завдання рівня стандарту) або завдань субтесту «Атестаційні завдання з математики» (для здобувачів освіти, які вивчали математику на рівні стандарту); математики (для здобувачів освіти, які вивчали математику на профільному рівні));
- історія України (субтест «Період XX – початок XXI століття») або іноземна мова – за вибором здобувача освіти;
- один з навчальних предметів (історія України, біологія, географія, фізика, хімія, англійська мова, іспанська мова, німецька мова, французька мова).
Учням, які виберуть для проходження державної підсумкової атестації математику та/або іноземну мову, оцінка ДПА (за шкалою 1–12 балів) буде визначатися залежно від рівня, на якому вони цей навчальний предмет вивчали:
для тих, хто вивчав математику та/або іноземну мову на профільному рівні, оцінкою за ДПА буде результат виконання завдань рівня стандарту та профільного рівня;
для тих, хто вивчав математику та/або іноземну мову на рівні стандарту, оцінкою за ДПА буде результат виконання завдань рівня стандарту.
Відповідно до Умов прийому на навчання для здобуття вищої освіти 2022 року при вступі до закладів вищої освіти прийматимуться сертифікати ЗНО 2019, 2020, 2021 та 2022 років у будь-яких комбінаціях на вибір вступника.