День Хрещення Київської Русі-України

     28 липня християнська церква вшановує пам'ять святого рівноапостольного князя Володимира, який вважається хрестителем Київської Русі, а також одним із засновників і покровителів української державності, це державна пам’ятна дата в Україні на честь Хрещення Русі, що відзначається щорічно.
   Прийняття Київською Руссю християнства стало подією вселенського значення, що на віки визначила духовну долю Церкви й українського народу,
та донині має великий вплив на життя суспільства і держави. Хрещення Київської Русі-України стало поворотним для нашої історії. Рівноапостольний князь Володимир Великий приніс на київські землі християнство, що стало основою наших духовних та культурних традицій та потужним поштовхом для розвитку освіти та культури: почали відкриватися школи, в Києві був збудований головний храм Русі - Десятинна церква Богородиці (996 р.). Процес хрещення всіх земель проходив важко, довго та розтягнувся на кілька десятків років. На Русі замість язичницьких капищ почали активно зводити християнські храми.
   Спочатку спроби хрестити Київську Русь робилися ще в 960-х роках. Бабуся князя Володимира, княгиня Ольга, в 957 році сама прийняла хрещення в Константинополі й прагнула охрестити людей у своїх володіннях. Пізніше князь Володимир, усвідомивши помилковість язичництва, запросив із багатьох країн представників різних релігійних напрямків, самостійно пройшов випробування віри, вибрав із численних варіантів саме християнську релігію і в 988 році охрестив Русь. Продовжити справу своєї бабусі – хрестити Київську Русь і проголосити християнство державною релігією – зміг лише князь Володимир Великий.
   Слід пам’ятати історію та дбати про добробут українського суспільства. Відзначення цієї знаменної дати об’єднує нас навколо справжньої духовної радості та національної ідеї, поваги до вічних християнських цінностей.